top of page

Uluslararası Yarışmalara Katılım

İnovaTİMli öğrencilerinin kurduğu veya belkemiğini oluşturduğu proje takımları uluslararası birçok alanda yarışmaya katılarak ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yer alan APİS takımı ile NASA’nı organizatörleri arasında yer aldığı model uydu yarışması CANSAT’da genel klasman dünya 1.si, Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde bulunan AtaUni Racing takımı ile İngiltere’de gerçekleşen Formula Student yarışmasında Class2 dünya 3.sü olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. İnovaTİMli öğrencilerin yaptıkları bilimsel çalışmalar ile birçok alanda projeler ortaya koymaya devam etmektedir.

 

İTÜ APİS – CANSAT’2019 Dünya 1.liği

İnovaTİM proje takımlarından İTÜ Apis Amerika’da gerçekleşen, NASA’nın organizatörleri arasında yer aldığı model uydu yarışması CANSAT Competition’da dünya 1.si olarak ülkemizi temsil etti.

 

Sneaky Snakes - FRC İstanbul Regional 1.liği ve 2019 World Championship Dünya 6.lığı

İnovaTİM lise ekosistemi proje takımlarından Sneaky Snakes; First Robotics Competition 2019 İstanbul Regional 1.si ve 2019 World Championship dünya 6.sı olarak ülkemizi temsil etti.

AtaUni Racing – Formula Student’2019 Dünya 3.lüğü

İnovaTİM proje takımlarından AtaUni Racing İngiltere’de gerçekleşen Formula Student yarışmasında dünya 3.sü olarak ülkemizi temsil etti.

ODTÜ Formula – Formula Student’2019

İnovaTİM proje takımlarından ODTÜ Formula Almanya ve Çek Cumhuriyeti'nde gerçekleşen Formula Student 2019 yarışmalarına katılım göstererek ülkemizi temsil etti.

 

İTÜ ROV – MATEROV’2018 Dünya 11.liği

İnovaTİM proje takımlarından İTÜ ROV, Amerika’da gerçekleşen su altı araç yarışması MATEROV’da 800 takım arasından 11. olarak ülkemizi temsil etti.

bottom of page