top of page

Sneaky Snakes

Sneaky Snakes robotik takımı dünyanın en prestijlirobotik yarışması olanFRC’ye katılmak üzere yerli ve milli teknolojiler ile robot tasarlar ve üretir. Aynı zamanda bu alanda tecrübe edinmek isteyen tüm liseli gençlere katılma fırsatı sunar.

Takımımız 5 farklı ildeki öğrenci ve mentorlerden bir araya gelmiş olup çalışmalarına Mayıs 2019’da başlamıştır. Takım olarak amacımız ülkemizdeki tüm genç beyinlere ulaşmak ve onlara teknolojik ve robotik sistemlerde becerilerimizle örnek olurken aynı zamanda, dünyanın her gün gelişen sisteminde yarınlara beraber hazırlanmaktır.Ana etkinliğimiz liselerarası robotik yarışması olan FIRST Robotics Competition (FRC)’dır. FRC yarışmasının resmi destekçileri arasında NASA, Google, Boeing, 3M, Apple gibi firmalar olduğundan dolayı FRC,liselerarası en prestijli robotik yarışması olarak geçmektedir. Bu yarışmada belirlenen koşullar ve kurallar dahilinde her yıl açıklanan temaya uygun yapılan turnuvalarda, öğrenciler mühendislik ve FIRST’ü yayma becerilerini, yaptıkları robot ve etkinliklerle gösterirler.

 

Şu ana kadar 1 Pre-Season, 2 Off-Season ve 2 Bölgesel turnuvaya katılmış olup bu etkinliklerde güzel başarılara imza attık. Off-Season turnuvalarının ikisinde de ‘’Kontrolde İnovasyon Ödülü’’ne layık görülüp çeyrek ve yarı finale çıkmaya hak kazandık. İlk katıldığımız Bosphorus Bölgesel Turnuvasında ise 3. ittifağın kaptanı olarak ‘’Winner Ödülü’’nü aldık. Bunun yanı sıra Ford’un sponsor olduğu ‘’Otonom Ödülü’’ ve STEM alanlarında en etkili iletişimi sağlayan mentöre verilen ‘’Woodie Flowers Finalist Ödülü’’nü kazanarak 2020 FIRST Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandık. Bu sene ise de İzmir Pre-Season’da yarışmanın en prestijli ödülü sayılan Chairman’s Award’a layık görüldük. Bu sene de yine aynı amaç ve hedeflerimizle yolumuza devam etmekteyiz.

TİM Beyaz logo-01 (1).png
İnovaTİM Logo Dişi.png
bottom of page