top of page

İTÜ ROV TEAM

İTÜ ROV Takımı, su altı araştırmaları, insanların ulaşmasının             mümkün olmadığı ve gerçekleştirmesi zor görevler için arama, kurtarma ve deniz             görevlerinde kullanılan uzaktan kontrol edilebilen su altı araçları tasarlayan, geliştiren             ve üreten bir takımdır.

İTÜ ROV Takımı, İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesindeki çeşitli fakültelerden bir araya gelmiş, farklı disiplinlerden öğretilere sahip öğrencilerin bulunduğu ve daha önceden birçok başarılı projelere imza atmış İTÜ Robotik Kulübü üyeleri tarafından, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi bünyesinde su altı robotları geliştirmek için kurulmuş, her geçen tecrübesini artıran 4 yıllık proje takımıdır. Takımın temel amacı, su altında insanların ulaşmasının mümkün olmadığı ve gerçekleştirmesi zor görevleri başarıyla tamamlamaktır.

 

Kurulduğu günden itibaren amaçlarından bazıları, su altı sistemleri geliştirmek ve su altı sistemleri hakkında farkındalık yaratmak olan İTÜ ROV Takımı, bu amaçları gerçekleştirmek için ulusal ve uluslararası alanda prestijli yarışmalara katılmaktadır. Bu yarışmalarda birçok derece elde ederek ülkemizi gurula yurt dışında temsil etmiştir. Bu dereceler arasında MATE ROV Competition Turkey 17'-18'-21' birincilikleri, 2021 MATE ROV World Championship'te teknik raporda dünya 3. sü ve genel sıralamada da dünya 6. sı olmak vardır.

İnovaTİM Logo Dişi.png
TİM Beyaz logo-01 (1).png
bottom of page