top of page

İnovaTİM Liselerde Yapay Zeka ve İnovasyon Eğitimleri

Türkiye’de inovasyonu merkez noktasına alarak üreten, gelişen ve geliştiren bir kültür oluşturma hedefimize “Liselerde Yapay Zeka ve İnovasyon Eğitimi” projemizle devam etmekteyiz.

 

İnovaTİM olarak gerçekleştirdiğimiz başarıları lise öğrencilerine yaymak ve inovasyon bilincini aşılamak üzere çeşitli faaliyetler yürütmekteyiz. Bu kapsamda Mart 2019’dan bu yana Türkiye’nin 32 farklı ilinden toplam 207 lisede 9824 lise öğrencisine 542 İnovaTİMli eğitmenimiz ile orijinal içerikli ve 10 hafta süren eğitimler gerçekleştirdik.

Dijital dönüşümünü sağladığımız alt yapımız ile 32 farklı ilde belirlediğimiz 330 liseden toplamda 15.000 lise öğrencisine Yapay Zeka, IoT ve İnovasyon konularında eğitimlerimizi eylül ayı itibari ile başlatıyoruz.

Geliştirdiğimiz dijital altyapı ile neler yapabiliyoruz;

1- Liseli öğrenciler inovasyon 101, IoT 101 ve yapay zeka 101 eğitimlerinin tümüne istedikleri zaman istedikleri sırayla erişim sağlayabiliyor.

2- Liseli öğrenciler İnovaTİM mentorlerine anlık olarak erişebiliyor sorular sorabiliyor, cevaplarını alabiliyor.

3- Liseli öğrenciler araştırma yapabilme kabiliyetlerini dijital araştırma modülü ile geliştirebiliyor.

4- Liseli öğrenciler oyunlaştırma ile eğitimlerine ve gelişimlerine katkı sağlayacak görevlerini yerine getirdikçe puanlar kazanıyor. Kazandıkları puanlar ile ödüllere sahip olabiliyor.

5- Liseli öğrenciler kolay ve hızlı erişim sağlayamayacakları bilim insanlarından farklı alanlarda dersler alabiliyor. Öncelikli eğitim vermesi planlanan bilim insanları; Dr. Umut Yıldız/NASA , Prof. Dr. Alim Rüstem Arslan/İTÜ.

6- İnovaTİM Mentorleri sınıflarına kolayca erişebiliyor ve sınıfının eğitim durumunu takip edebiliyor.

7- İnovaTİM Mentorleri eğitici eğitimlerini diledikleri zaman diledikleri yerde online olarak alabiliyor.

8- İnovaTİM Mentorleri fiziksel olarak liseye gitmeye gerek duymadan mentorlerinin sorularına cevap verebiliyor.

bottom of page