top of page

İnovaTİM Bilimsel Çalışmalar ve Araştırmalar

İNOVATİM Z KUŞAĞI RAPORU SERİSİ

İnovaTİM ekibi olarak Y ve Z kuşağının ihtiyaçlarını sürekli analiz ediyor, dünyadaki gelişmeleri güncel olarak takip ediyor ve projelerimizi bilimsel temellere dayandırmaya gayret ediyoruz.

Bu kapsamda hedef kitlemizin önemli bir kısmını oluşturan Z kuşağını bilimsel yöntemlerle analiz edip Türkiye’nin En Kapsamlı Z Kuşağı Raporu çalışmasını başlattık.

Türkiye genelinde 7 farklı bölgeden toplamda 2510 lise bir ve lise ikinci sınıf öğrencisi ile gerçekleştirdiğimiz çalışma ile Z Kuşağının Duygusal, Sosyal ve Kültürel Zekasının İnovasyon ve Girişimcilik Eğilimi Üzerine Etkisi araştırmamız ile İnovaTİM Z Kuşağı Raporu’nun birinci bölümünü tamamladık.

İNOVATİM ARAŞTIRMA SERİSİ

İnovaTİM ekosistemi olarak çalışmalarımızı sürdürürken bilginin değerini biliyor, Y ve Z kuşağının ihtiyaçlarını sürekli analiz ediyor, dünyadaki gelişmeleri güncel olarak takip ediyor ve projelerimizi bilimsel temellere dayandırmaya gayret ediyoruz.

“Öğrenen Organizasyon” kültürüyle araştırmalarımızı sistematik bir hale getirmek adına “İnovaTİM Araştırma Serisi” raporlarına başladık.

İlk raporumuzu “Popülasyon: İnsan ömrü uzarken dünya nüfusu nasıl dağılıyor ve gelecek yıllarda bu dağılımın nasıl olacağı ön görülüyor” ile ikinci raporumuzu ise “Veriler Yeni Petrol Olabilir Mi? Petrol mü yoksa her saniye başına üretilen onlarca terabayt veriler mi daha önemlidir?” başlığında yayınladık.

Raporlarımızı İnovaTİM ekosisteminin başarılı öğrencileri ile paylaşmayı hedeflemekteyiz.

bottom of page