top of page

Ansatek

BLOOD STAİNER; hematoloji, patoloji, mikrobiyoloji ve veterinerlik laboratuvarlarında kullanılan otomatik boyama cihazıdır.

ANSATEK ekibi 2018 yılında kurulmuş Sağlık Teknolojileri üretimi üzerine bir araya gelen 5 kişilik bir ekiptir. 3 Biyomedikal Mühendisi, 1 Elektrik Elektronik Mühendisi ve Pazarlama Uzmanından oluşmaktadır. ANSATEK’ in amacı ülkemizde Sağlık Teknolojileri üretiminde öncü kuruluşlardan olmaktır.

 

Şu an hematoloji, estetik cerrahi ve plastik cerrahi olmak üzere 3 farklı alanda Ar&Ge faaliyetleri yürütmektedir. Ekibimizdeki mühendislerimiz Endüstriyel ve Mekanik Tasarım, Elektronik Devre Kartı Tasarımı, Yapay Zeka Uygulamaları ve Gömülü Sistemler alanında uzmandır. Çalışmalarımız sonucunda 2019 yılı Mayıs ayında TÜBİTAK 1512 Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandık. 2021 Mayıs ayı itibariyle Beta Prototip çalışmalarımızı tamamladık.

 

Şu an da ürünümüzün test ve kalifikasyon çalışmaları devam etmektedir. Kan Boyama Cihazından elden ettiğimiz tecrübeler ve saha çalışmalarımız sonrasında projeyi yazılım odaklı hale getirdik. Boyama Cihazından aldığımız numuneleri Analiz Yazılımımızla birleştirerek; hücre tanıma, sınıflandırma ve hastanın geçmiş verilerini kıyaslama yaparak hastalık teşhisine yönelik doktora yardımcı bir sistem geliştirme gayreti içerisindeyiz. Bu yazılımımızla 2021 yılında Fujifilm İnovasyon Yarışmasından birincilik ödülü almaya hak kazandık. Kan Analiz Yazılımımızın gelişim süreci Kayseri Üniversite Hastanesi Hematoloji bölümünde devam etmektedir.

TİM Beyaz logo-01 (1).png
İnovaTİM Logo Dişi.png
bottom of page