1. İnovaTİM’e nasıl üye olabilirim?

Öncelikle başvuru formunu doldurarak İnovaTİM’e başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular değerlendirildikten sonra olumlu olarak sonuçlanan başvurular online sınava davet edilir. Online sınavda başarılı bulunan kişiler okudukları üniversite kontenjanı da göz önünde bulundurularak İnovaTİM’e dahil edilir.

  1. İnovaTİM’e üye olmak bana neler sağlayacak?

İnovaTİM üyesi olduğunuzda 2 bin kişilik büyük bir ailenin parçası olursunuz. Böylece sosyal anlamda çevrenizi geliştirmiş oluyorsunuz. Ayrıca bu ailenin bir parçası olan diğer üyelerinde sizin gibi seçilmiş olduğunu düşürseniz hemen hemen her konuştuğunuz kişiden bir şeyler öğrenmenizde mümkün olacaktır. İnovaTİM üyesi olduğunuzda yurtiçi – yurtdışı geziler, Türkiye İnovasyon Haftalarına katılım, meet-up, iş adamları/kadınları ve girişimciler ile görüşme ve sohbet etme fırsatı yakalamış olursunuz. Birlikte İnovasyon Zamanı adını verdiğimiz platformdan inovasyon, bilgi çağı ekonomisi ve girişimcilik üzerine eğitim alma fırsatının yanında burs ve staj imkanı da elde edebilirsiniz.

  1. Birlikte İnovasyon Zamanı platformu nedir?

İnovaTİM üyelerinin inovasyon, girişimcilik, bilgi çağı ekonomisi ve proje yönetimi konularında online olarak eğitim alabilmelerini sağlayan dijital bir platformdur.

  1. Online Sınav ne içeriyor?

İnovaTİM’e üyelik sürecinin ikinci aşamasını içeren bu sınavda daha çok analitik zekayı ve kısa sürede pratik düşünüp düşünemediğiniz ölçülmeye çalışılıyor. Kolay, orta, zor kategorilerinden oluşan sınavda sürede sıralama da büyük önem arz etmektedir.

  1. İnovaTİM burs imkanı sağlıyor mu?

İnovaTİM, proje kapsamındaki öğrencilerine burs imkanı sağlamaktadır. Belirli bir kontenjan dahilinde, kriterleri sağlayan öğrencilere sağlanmaktadır.

  1. İnovaTİM’e sadece belirli üniversitelerden mi öğrenci seçiliyor?

İnovaTİM 70 şehirde 140 üniversitede seçkin öğrenci kitlesiyle yer almaktadır. Özgün, özverili, gelişime ve geliştirmeye açık, İnovaTİM’in hayaline ortak olmak isteyen herkese kapılarımız açıktır.

Adsız ek 00003

© Copyright 2018