1. İnovaTİM’e nasıl üye olabilirim?
 2. Öncelikle başvuru formunu doldurarak İnovaTİM’e başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular değerlendirildikten sonra olumlu olarak sonuçlanan başvurular online sınava davet edilir. Online sınavda başarılı bulunan kişiler okudukları üniversite kontenjanı da göz önünde bulundurularak İnovaTİM’e dahil edilir.
  1. İnovaTİM’e üye olmak bana neler sağlayacak?

  İnovaTİM üyesi olduğunuzda 2 bin kişilik büyük bir ailenin parçası olursunuz. Böylece sosyal anlamda çevrenizi geliştirmiş oluyorsunuz. Ayrıca bu ailenin bir parçası olan diğer üyelerinde sizin gibi seçilmiş olduğunu düşürseniz hemen hemen her konuştuğunuz kişiden bir şeyler öğrenmenizde mümkün olacaktır. İnovaTİM üyesi olduğunuzda yurtiçi – yurtdışı geziler, Türkiye İnovasyon Haftalarına katılım, meet-up, iş adamları/kadınları ve girişimciler ile görüşme ve sohbet etme fırsatı yakalamış olursunuz. Birlikte İnovasyon Zamanı adını verdiğimiz platformdan inovasyon, bilgi çağı ekonomisi ve girişimcilik üzerine eğitim alma fırsatının yanında burs ve staj imkanı da elde edebilirsiniz.

  1. Birlikte İnovasyon Zamanı platformu nedir?

  İnovaTİM üyelerinin inovasyon, girişimcilik, bilgi çağı ekonomisi ve proje yönetimi konularında online olarak eğitim alabilmelerini sağlayan dijital bir platformdur.

  1. Online Sınav ne içeriyor?

  İnovaTİM’e üyelik sürecinin ikinci aşamasını içeren bu sınavda daha çok analitik zekayı ve kısa sürede pratik düşünüp düşünemediğiniz ölçülmeye çalışılıyor. Kolay, orta, zor kategorilerinden oluşan sınavda sürede sıralama da büyük önem arz etmektedir.

  1. İnovaTİM burs imkanı sağlıyor mu?

  İnovaTİM, proje kapsamındaki öğrencilerine burs imkanı sağlamaktadır. Belirli bir kontenjan dahilinde, kriterleri sağlayan öğrencilere sağlanmaktadır.

  1. İnovaTİM’e sadece belirli üniversitelerden mi öğrenci seçiliyor?

  İnovaTİM 72 şehirde 150 üniversitede seçkin öğrenci kitlesiyle yer almaktadır. Özgün, özverili, gelişime ve geliştirmeye açık, İnovaTİM’in hayaline ortak olmak isteyen herkese kapılarımız açıktır.

  1. Lise son sınıf öğrencisiyim. Programa başvurabilir miyim?

  Programımız sadece üniversite öğrencilerine açıktır. Üniversiteye girdiğinde seni de bekliyoruz!

  1. Yüksek lisans öğrencisiyim. Programa başvurabilir miyim?

  Programımız sadece lisans öğrencilerine açıktır.

   

   

  1. 2 yıllık üniversitede okuyorum. Programa başvurabilir miyim?

  Hayır, programımız sadece üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde okuyan öğrencilere açıktır.

   

  1. Başvuru formunu doldurup gönderdim. Ancak şu anda eklemek istediğim bir şeyler var. Ne yapmalıyım?

  Eklemek istediğin veya düzeltmek istediğin bir şey varsa info@inovatim.org adresine e-mail atman yeterlidir.

  1. Yurt dışı/Yurt içi gezilere kimler gidebiliyor ve bu kişiler neye göre seçiliyor?

  Gezilere İnovaTİM Projesi kapsamında seçilmiş öğrenciler katılım gösterebiliyor.

  İnovaTİM bünyesinde yer alan öğrenci arkadaşlarımız 5 aşamalık bir eleme sürecinden geçti. Alınan başvurular arasında yapılan değerlendirme sonucunda yeterli görülen kişilere vaka gönderildi. Başarılı görülen kişilerden İngilizce formla birlikte CV’leri istendi. Son aşamada ise dil yeterliliklerinin ölçülmesi için mülakat yapıldı.

  1. Online Eğitim Platformunu yalnızca İnovaTİM’li öğrenciler mi kullanabiliyor?

  Eğitim platformu İnovaTİM’lilere özeldir. Bununla birlikte bu yıl içerisinde başlatacağımız “Liselerde Yapay Zeka ve İnovasyon Eğitimleri” programımız kapsamında eğitim vereceğimiz liselerdeki öğrencilerde platforma giriş imkanı elde edecek.

  1. Çalışmalarınızı yalnızca projeniz içerisinde yer alan İnovaTİM’li öğrencilerle mi yapıyorsunuz?

  Hayır, İnovaTİM’li öğrenciler dışında iş birliği içerisinde olduğumuz öğrenci kulüpleri ve proje takımlarıyla da çalışmalar yürütüyoruz.

Footer Alanı logo dizilimi

© Copyright 2018