Yurtdışı Gezileri

TİM tarafından düzenlenen iş adamları/kadınları heyetlerine İnovaTİM’li öğrencilerin katılım gösterdiği organizasyonlardır. Öğrencilerin ufkunu genişletmek ve hayata farklı bir vizyonla bakmalarını sağlamak amaçlarını taşıyan yurtdışı gezileri, öğrencilerin de değer kattıkları organizasyonlar olmaya başladı. Bugüne kadar 14 farklı ülkeye giden İnovaTİM’liler deneyimlerini arttırmanın yanı sıra ikili görüşmelere sağladıkları katkılarla ihracata da değer katıyor.

Meet-up

Öğrencilerle bir araya gelinip, tasarım odaklı düşünme tekniği kullanılarak belirlenen gündem maddesi kapsamında çalışmaların gerçekleştirildiği etkinliklerdir. Bu zamana kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep, Trabzon, Samsun, Isparta, Kayseri, Sakarya, Kocaeli, Bursa ve Erzurum’da buluşmalar gerçekleştirildi. Bölgesel buluşmalar periyodik olarak devam etmektedir.

İnovasyon Eğitimi

İnovasyon, girişimcilik, bilgi çağı ekonomisi ve proje yönetimi konularında öğrencilere eğitim verilmesidir. Bu kapsamda oluşturulan “Birlikte İnovasyon Zamanı” eğitim platformu üzerinden öğrencilere eğitim verilmektedir. 2016 Şubat ayı itibari ile başlayan inovasyon ve girişimcilik eğitimleri hem online platform üzerinden hem de TİM-TEB Girişim Evleri ile yapılan ortak çalışmalarla devam etmektedir.

Türkiye İnovasyon Haftaları

TİM tarafından Türkiye’de inovasyon bilincini arttırmak adına düzenlenen organizasyonlardır. 2011 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftaları’nda 2015 yılından itibaren İnovaTİM olarak etkin bir rol üstlenmekteyiz. Son olarak 8-9-10 Aralık’ta düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda 1000’i aşkın öğrencimizle yer aldık.

Bölge Liderleri Toplantıları

13 bölgede yer alan bölge liderlerimiz ile her ay gerçekleştirdiğimiz ve bölgesel faaliyetleri değerlendirip, bölgesel stratejiler oluşturduğumuz toplantılardır. 140 üniversitede yer alan üniversite liderleri ile ortak çalışmalar yürüten bölge liderleri, her ay yaptıkları faaliyetleri ve yaşadıkları sorunları raporluyor, gerçekleştirdikleri projelerle inovasyon bilincinin oluşmasına öncülük ediyor.

Yurtiçi Teknik Gezi

İnovasyon ve üretim merkezlerini yerinde gözlemlemek için düzenlenen ziyaretlerdir. Bu zamana kadar Kocaeli, Bursa ve Tekirdağ’da teknik geziler gerçekleştirilmiştir. Geziler bölgesel olarak planlanmaktadır.