Neden İnovaTİM ?

Türkiye’de üreten, aktif ve girişimci ruha sahip üniversite öğrencilerinin bir arada bulunduğu Türkiye’nin en genç en inovatif ailesi İnovaTİM’dir. Öğrencilerimize inovasyon başta olmak üzere girişimcilik, entelektüel sermaye ve bilgi çağı ekonomi gibi alanlarda eğitimler veriyoruz. Yurt dışı heyetleri ile farklı ülkelere gönderiyor, workshoplar düzenliyor, burs imkanı sağlıyor ve proje takımlarına destek oluyoruz.

Kısacası öğrencilerimizi üreten bir ekosistemin parçası haline getirerek hem kendilerini geliştirmelerini hem de ülkemizi daha ileriye taşımalarını hedefliyoruz.

Neleri Hedefliyor ?

*Türkiye’de bulunan girişimci ve yenilikçi üniversitelerin tamamına inovasyonu duyurmak ve benimsemelerini sağlamak.

*Üniversite öğrencilerinin birbiriyle rekabet halinde olmasını sağlayarak Türkiye genelinde üretkenliği arttırmak.

*Türkiye’de kendi başına çabalayan girişimci ruhlu öğrencilerin keşfedilmesini sağlamak ve o öğrencilerin enerjisini, üretkenliğini doğru kanallara aktarmak.

*Türkiye İnovasyon Haftası’nda dünyada ve Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini İstanbul’da bir araya getirerek; inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dünya çapında bir etkinlik gerçekleştirmek.

*Türkiye geleceğini oluşturacak olan öğrencilerin birbirlerine daha bağlı ve aidiyet duygusu içerisinde olmalarını sağlamak.

Neler Yapıyor ?

İş İnsanları İle Yurt Dışı Deneyimleri
TİM tarafından düzenlenen uluslararası iş insanları heyetlerine İnovaTİM’li öğrencilerin de katılmasıyla değer kazanan organizasyonlardır. Bu geziler ile farklı kültürler tanıyan öğrencilerin ufkunu genişletmek, sosyal ve ticari hayata karşı vizyon edinmelerini sağlamak amaçlanmıştır. Şu ana dek aralarında Meksika, Romanya, Filipinlerin de olduğu 5 kıtadan 27 farklı ülkeye 29 öğrenci gönderilmiş olup kültürel diplomasiye katkıda bulunulmuştur. İş insanlarına eşlik eden ve ülke ülke gezen öğrenciler iş hayatına atılmadan önce insan ilişkileri, ticaret, kültürler arası bağlar ve iş hayatı konularına deneyim kazanmışlardır.

Meet-up
Ülke çapında 72 ile yayılan bir topluluk olan İnovaTİM ailesi olarak belirli periyotlarla bölgesel olarak gerçekleştirdiğimiz toplantılardır. Bu toplantılarda İnovaTİM’li öğrenciler ile önceden belirlenmiş gündem maddeleri çerçevesinde tasarım odaklı düşünerek beyin fırtınası yapılır. Meet-uplar sonunda somut veriler edinilir ve çalışma stratejileri belirlenir. Şimdiye dek İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep, Samsun, Isparta, Kayseri, Sakarya, Kocaeli, Bursa ve Erzurum illerinde onlarca meet-up gerçekleştirildi.

İnovasyon Eğitimi
İnovasyon, girişimcilik, bilgi çağı ekonomisi ve proje yönetimi konularında eğitim vermek amacıyla tasarlanan online platformumuz aracılığıyla İnovaTİM’li öğrenciler için hazırladığımız eğitimdir. Bunun için oluşturulmuş “Birlikte İnovasyon Zamanı” eğitim platformuna kişisel hesaplarından giriş yaparak alanında uzman kişiler tarafından eğitim gören öğrencilerin bu konularda bir kültür oluşturması istenmektedir. Online eğitimin yanı sıra TİM-TEB iş birliği ile açılan Girişim Evleri’nde de girişimcilik üzerine eğitimler verilmektedir.

Türkiye İnovasyon Haftaları
TİM tarafından sponsor firmaların katkılarıyla düzenlenen ve ülke çapında inovasyon ve girişimcilik konularındaki bilinci artırmayı hedefleyen kapsamlı etkinlerdir. 2011’den bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğe dünyanın dört bir yanından başarılı konuşmacılar ve büyük firmalar katılmaktadır. Paneller, seminerler, gösteriler ve girişimcilik yarışmasının yanında oyunlar, yarışmalar, firma/üniversite stantları ve çeşitli etkinlerin bulunduğu fuaye alanıyla binlerce kişinin katıldığı dev organizasyon haline gelmiştir. Biz de İnovaTİM ailesi olarak 1000’i aşkın gönüllü arkadaşımız ile birlikte bu büyük organizasyona ev sahipliği yapmaktayız.

Yurtiçi Teknik Geziler
İnovasyon ve teknolojinin üretim yerleri olan ülke içindeki fabrika ve Ar-Ge merkezlerine düzenlenen gezilerdir. Danışmanlar eşliğinde fabrika üretim hatları, Ar-Ge çalışma alanları gezilerek gözlem yapma ve bilgi edinme fırsatı yakalanır. Geçen zaman içinde Bursa, Kocaeli, Tekirdağ, Gaziantep, İzmir ve Sakarya illerine düzenlenen teknik geziler bölgesel olarak planlanmaktadır.

B2S Görüşmeleri
İş dünyasından birçok profesyonel ile İnovaTİM’li öğrencilerin bir araya geldiği, profesyonellerin tecrübe ve deneyimlerini aktardıkları etkinliklerdir.

Liselere Eğitim
İnovaTİM projemiz içerisinde yürüttüğümüz “Liselerde İnovasyon Eğitimi” projemizle ile üniversite öğrencileri aldıkları eğitici eğitimi ile 32 farklı ilde bulunan 300 liseye giderek 14.500 lise öğrencisinin inovasyon, ihracat, ekonomi, IoT, robotik kodlama ve yapay zeka konularında yetkin ve proje üretebilecek kabiliyete gelmelerini sağlayacağız.

Proje Takımları
Takımların ürettikleri yüksek teknolojiler ile uluslararası yarışmalara katılmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda stratejik partnerlerimiz ile geçtiğimiz yıl MATE ROV, CANSAT ve Formula Student Racing yarışmalarına katılım gösterdik.

0
Uluslararası Yarışmalar
0
Ticaret Heyetleri
0
Workshop

What Clients Say

Testimonials from our standing customers

Footer Alanı logo dizilimi

© Copyright 2018